Google, bazı iPhone‘larda maksimum çözünürlüğü yükselten YouTube iOS uygulaması için bir güncelleme yayınladı. En büyük 5.5-inç iPhone’lar bir süre önce 1440p seçeneğine sahipken diğer tüm iPhone modelleri 720p çözünürlüğe sahipti.

En son güncelleme ile, 4.7-inç iPhone’lar, videonun çözünürlükte veya daha yüksek çözünürlüklerde mevcut olması koşuluyla artık 1440p çözünürlüğe kadar görüntüleyebilir. Bununla birlikte, küçük 4 inç iPhone’lar artık 1080p çözünürlükte video görüntüleyebiliyor.

Maalesef QHD ekranlı Android cihazlar 1440p video görüntüleyebiliyor olsa bile, 60 fps videolar için çözünürlük hâlâ 1080 p ile sınırlı. Ayrıca iPad, 1080p’den daha yüksek ekran çözünürlüğüne sahip olsa bile maksimum 1080p çözünürlüğü görüntüleyebilecek. 1080p ekranlı 4.7-inç iPhone’lar 1440p seçeneğine ulaşabiliyor. Demek istediğim, Google’ın seçimleri biraz keyfi olmuş.

Sunucu tarafında yapılacak gibi görünen değişiklikleri almak için uygulamayı güncellemenizin gerçekten gerekli olmadığını fark etmiş olsanız da güncelleme App Store’da mevcuttur ve güncelleme yalnızca kullanıcıları değişikliklerin varlığı konusunda bilgilendirmek için çıkmış.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here