Ana Sayfa İpucu YouTube Videosunu PowerPointe Ekleme

YouTube Videosunu PowerPointe Ekleme

-

Grafikler ve resimlerin yerleri ayrıdır, ancak videolar sunumları daha eğlenceli hale getirebilir. YouTube videosunu PowerPointe ekleme ile ilgili adımlardan bahsedelim.

Chartlar ve pasta grafiklerinden sonra slaytlar yaparsanız, sunumlar biraz sıkıcı olabilir. Onları daha çekici hale getirmenin ve kendinize hızlı bir mola vermenin kolay bir yolu, bir YouTube videosu eklemektir.

PowerPoint‘den ayrılmanıza veya büyük toplantının ortasında endişelenmenize gerek kalmamak için içeriği bir sunum içine nasıl kolayca yerleştirebileceğinizi size göstereceğiz.

Internet Bağlantısı Gerekiyor mu?

Evet. YouTube içeriği internetten oynatılacak, bu nedenle çalışması için çevrimiçi olmanız gerekecek. Sabit diskinizde bulunan bir video dosyanız varsa, onu istediğiniz gibi slidenize ekleyebilirsiniz, ancak akış içeriğine, aşağıda özetlenen tekniği kullanarak gömülmesi gerekir.

YouTube’daki embed kodu bulma

Yapmanız gereken ilk şey sunumunuza eklemek istediğiniz video içeriğini seçmektir. YouTube web sitesinde klibi bulun, daha sonra açıklama bölümünde videonun oynandığı yerin hemen altında Paylaşma seçeneğini görürsünüz.

youtube video ekleme

Tıkladığınızda, vurgulanan bir bağlantıyla birlikte bir açılır pencere görüntülenir. Bunu seçmeyin, bunun yerine aşağıdaki Embed seçeneğini tıklayın ve gömme kodu ile başka bir pencere açılır.

youtube video ekleme embed

Bu arada, yalnızca videonun bir bölümünü göstermek istiyorsanız, her şeyden önce birkaç ilave adım atmanız gerekecektir. Klibe geri dönün, sonra başlamak istediğiniz yere gidin. Şimdi Paylaş düğmesini Yerleştir’i tıklayın ve bu saatte bağlantı altındaki Başlangıca … kutusunu işaretleyin.

Gömme kodunu kopyalayın ve Youtube videosunu Powerpointe ekleme için sunumunuza yapıştırın.

youtube video ekleme embed-1

Powerpoint Sunumuna YouTube Video Ekleme

PowerPoint’te sunumunuzu açın ve klibi eklemek istediğiniz slaytı seçin. Şimdi menü şeridinin üst kısmındaki Ekle sekmesini tıklayın, ardından sağ tarafta Medya bölümünde Video için bir seçenek göreceksiniz. Tıklayın.

Kullanmakta olduğunuz PowerPoint sürümüne bağlı olarak, Dosyadan video, Web Sitesindeki Video veya Çevrimiçi Video seçeneklerinden oluşan bir menü görünür.

youtube video ekleme embed-2

Web sitesi / çevrimiçi video olanı seçin ve gömme kodunu yapıştırabileceğiniz başka bir pencere açılacaktır.

youtube video ekleme embed-3

Bunu yaptıktan sonra, Ekle’yi tıklayın; clip, artık büyük bir siyah dikdörtgen gibi görünse de sunumda olacaktır.

Bir görüntüye yaptığınız gibi pencereyi taşıyabilir ve yeniden boyutlandırabilirsiniz. Konumundan memnun olduğunuzda, dikdörtgeni sağ tıklatın ve Önizleme’yi seçin.

youtube video ekleme embed-4

Bu, klibin sunumunuzda nasıl oynandığını görmenizi sağlar. Herhangi bir öğenin ince ayarını yapmak istiyorsanız, oynatma sekmesine gidin, burada solmaya ve diğer ayarlara ilişkin birkaç seçenek bulacaksınız.

Gömme ile ilgili sorunlarla karşılaşırsanız, videoların çalışması için belirli programa ihtiyaç duyduğu için Adobe Shockwave‘ın kurulu olduğundan emin olun. Ayrıca PowerPoint sürümünüze ilişkin en son güncellemeleri indirmeniz gerekir. Hepsi bu kadar.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Xiaomi Yeni Mi Notebook 14 Dizüstü Bilgisayarını Tanıttı!

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, mobil alan dışında diğer teknoloji alanlarında da kendisini göstermeye devam ediyor. Firma bugün itibariyle yeni dizüstü bilgisayarı olan...

OnePlus Nord N10 5G İçin Yeni Bir Güvenlik Yaması Sunuldu!

OnePlus, 2021 yılında akıllı telefon pazarına erken giriş yapan şirketler arasında yer alıyor. Firma geçtiğimiz haftalarda birçok yeni model tanıtmış ve Nord N10 5G...

Samsung Galaxy Z Fold 2 Android 11 Güncellemesi Alıyor!

Kore merkezli Samsung, geçtiğimiz günlerde yaptığı teknoloji etkinliğinde Galaxy S21 ailesini tanıtmıştı. Firmanın bu tanıtımının ardından üst düzey yöneticisi de rüşvet verdiği gerekçesiyle hapise...

Honor, Google Servislerini Bulunduran Yeni Bir Cihaz Üzerinde Çalışıyor!

Bilindiği üzere bir zamanlar Huawei'nin alt markası olan Honor, Huawei'nin Google ambargosunu yemesinden sonra bağımsız bir şirket konumuna gelmişti. Bağımsız üretime devam eden firma...

Asus Rog Phone 5 Görüntüleri Sızdırıldı!

Tayvan merkezli bilgisiyar üreticisi Asus, kendisini akıllı telefon pazarında da göstermeye devam ediyor. Şirket son yıllarda yaptığı yatırımlarla akıllı telefon pazarındaki payını oldukça arttırmış...