Ana Sayfa İpucu YouTube Videosunu PowerPointe Ekleme

YouTube Videosunu PowerPointe Ekleme

-

Grafikler ve resimlerin yerleri ayrıdır, ancak videolar sunumları daha eğlenceli hale getirebilir. YouTube videosunu PowerPointe ekleme ile ilgili adımlardan bahsedelim.

Chartlar ve pasta grafiklerinden sonra slaytlar yaparsanız, sunumlar biraz sıkıcı olabilir. Onları daha çekici hale getirmenin ve kendinize hızlı bir mola vermenin kolay bir yolu, bir YouTube videosu eklemektir.

PowerPoint‘den ayrılmanıza veya büyük toplantının ortasında endişelenmenize gerek kalmamak için içeriği bir sunum içine nasıl kolayca yerleştirebileceğinizi size göstereceğiz.

Internet Bağlantısı Gerekiyor mu?

Evet. YouTube içeriği internetten oynatılacak, bu nedenle çalışması için çevrimiçi olmanız gerekecek. Sabit diskinizde bulunan bir video dosyanız varsa, onu istediğiniz gibi slidenize ekleyebilirsiniz, ancak akış içeriğine, aşağıda özetlenen tekniği kullanarak gömülmesi gerekir.

YouTube’daki embed kodu bulma

Yapmanız gereken ilk şey sunumunuza eklemek istediğiniz video içeriğini seçmektir. YouTube web sitesinde klibi bulun, daha sonra açıklama bölümünde videonun oynandığı yerin hemen altında Paylaşma seçeneğini görürsünüz.

youtube video ekleme

Tıkladığınızda, vurgulanan bir bağlantıyla birlikte bir açılır pencere görüntülenir. Bunu seçmeyin, bunun yerine aşağıdaki Embed seçeneğini tıklayın ve gömme kodu ile başka bir pencere açılır.

youtube video ekleme embed

Bu arada, yalnızca videonun bir bölümünü göstermek istiyorsanız, her şeyden önce birkaç ilave adım atmanız gerekecektir. Klibe geri dönün, sonra başlamak istediğiniz yere gidin. Şimdi Paylaş düğmesini Yerleştir’i tıklayın ve bu saatte bağlantı altındaki Başlangıca … kutusunu işaretleyin.

Gömme kodunu kopyalayın ve Youtube videosunu Powerpointe ekleme için sunumunuza yapıştırın.

youtube video ekleme embed-1

Powerpoint Sunumuna YouTube Video Ekleme

PowerPoint’te sunumunuzu açın ve klibi eklemek istediğiniz slaytı seçin. Şimdi menü şeridinin üst kısmındaki Ekle sekmesini tıklayın, ardından sağ tarafta Medya bölümünde Video için bir seçenek göreceksiniz. Tıklayın.

Kullanmakta olduğunuz PowerPoint sürümüne bağlı olarak, Dosyadan video, Web Sitesindeki Video veya Çevrimiçi Video seçeneklerinden oluşan bir menü görünür.

youtube video ekleme embed-2

Web sitesi / çevrimiçi video olanı seçin ve gömme kodunu yapıştırabileceğiniz başka bir pencere açılacaktır.

youtube video ekleme embed-3

Bunu yaptıktan sonra, Ekle’yi tıklayın; clip, artık büyük bir siyah dikdörtgen gibi görünse de sunumda olacaktır.

Bir görüntüye yaptığınız gibi pencereyi taşıyabilir ve yeniden boyutlandırabilirsiniz. Konumundan memnun olduğunuzda, dikdörtgeni sağ tıklatın ve Önizleme’yi seçin.

youtube video ekleme embed-4

Bu, klibin sunumunuzda nasıl oynandığını görmenizi sağlar. Herhangi bir öğenin ince ayarını yapmak istiyorsanız, oynatma sekmesine gidin, burada solmaya ve diğer ayarlara ilişkin birkaç seçenek bulacaksınız.

Gömme ile ilgili sorunlarla karşılaşırsanız, videoların çalışması için belirli programa ihtiyaç duyduğu için Adobe Shockwave‘ın kurulu olduğundan emin olun. Ayrıca PowerPoint sürümünüze ilişkin en son güncellemeleri indirmeniz gerekir. Hepsi bu kadar.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Huawei Nova 8 Serisi Yolda – İşte Huawei Nova 8 SE Özellikleri

Huawei Nova 8 serisini kasım ayında tanıtacak diye geçtiğimiz günlerde birkaç söylenti gün yüzüne geldi. Üstelik yeni Huawei Nova 8 SE özellikleri...

Redmi K30S Fiyatı Netleşiyor – En Ucuz Amiral Gemisi Olabilir

Redmi, yarın Redmi K30S amiral gemisi telefonunu duyuracağını resmi olarak doğruladı. Bunun hemen ardından bir sızıntı ile Redmi K30S fiyatı gündeme geldi....

Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir? 2020

Son zamanlarda artan erişim kısıtlamaları, web sitelerinin daha da sinir bozucu hale gelmesine neden oldu. Sadece Türkiye değil, birçok ülke internete kısıtlamalar getirerek, erişimi...

Sistemi Yormayan En İyi BlueStacks Alternatifleri

En iyi Bluestacks alternatifleri nelerdir? BlueStacks'in sisteminizi çok yorduğunu düşünüyorsanız, sistem yormayan alternatif emülatörleri denemek isteyebilirsiniz. BlueStacks, kullanıcıların bilgisayarlarında Android uygulamalarını çalıştırmalarına...

En İyi İş Tabletleri – Android, Windows, Chrome OS ve Diğerleri

Teknolojinin hayatımızın her yerinde bulunduğu bu dönemde birçok şirket, iş ihtiyaçlarını karşılamak için tablete yöneliyor. Tabletler, kurumsal düzeydeki uygulamalarla ve birçok özellikle...