Ana Sayfa Teknoloji Haberleri YouTube yeni hizmeti Newswire yayında

YouTube yeni hizmeti Newswire yayında

0

Büyüyen internet aleminde videolar izlediğimiz sayılı sitelerden olan YouTube kullanıcılarına yeni hizmetini sundu. YouTube, gelişmeleri TV yerine kendi üzerinden izlemenizi sağlayacak yeniliğini açığa çıkardı.

YouTube, kullanıcılarının yeni hizmetine açtığı YouTube Newswire bölümüyle görgü tanıklığı yapan hesapları doğrulamak ve düzene sokmak istiyor.

Herhangi bir olayın gerçekleştiği yerden yüklenen videolar, zaman zaman kritik bilgiler sunabilmekteler. Ancak bazen bu tür videolar, gerçek olmayan, zararlı bilgiler de yayabiliyor diyen YouTube, elbette YouTube kullanıcıları, bir videoyu paylaşmadan önce onun gerçek olduğunu bilmek istiyorlar. Bu sorunu çözmek isteyen YouTube ise çareyi gerçek editörler yoluyla denetleyeceği YouTube Newswire’ı ortaya çıkarmakta buldu.

YouTube Newswire’a girecek olan videolar, bir “sosyal medya haberleri şirketi” şirketi olan Storyful’un editörleri tarafından denetlenecek. YouTube, bu hizmete ek olarak gazetecilerin güvenilir videolar bulabilmesini sağlayacak “The First Draft Coalition” adında bir proje de başlatıyor. Newswire, hizmete sunulmuş aşamada, ancak diğer projenin açılması bu yılın sonunu bulacak gibi görünüyor.

YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version