youtube

YouTube 360 derece video ve 4K teknolojisi ile beraber yeni kaliteli videoları ayrıştıran bir sistem yarattı. Bunu hem web kullanıcılarına hem mobil sürümde Android kullanıcılarına sunacak olan YouTube şimdilik test aşamasında bazı cihazlarda hayata geçirdi diyebiliriz.

YouTube tarafından filtreleme sistemine dahil edilen 4K videolar ile küresel videolar dışında olan videoları ayrıştırmanız mümkün. Bu sayede kolay bir biçimde 360 derece videolara ulaşabiliyorsunuz. Filtreleme seçeneği olarak web üzerinden filtre özelliğine tıkladığınızda 360 dereceyi seçmeniz yeterli oluyor. Sadece 360 derece videolara ulaşmak YouTube üzerinde yeni filtreleme seçeneğiyle bu kadar kolay.

YouTube Android uygulaması üzerinde ise arama çubuğunun hemen yanında 3 çizgi olarak belirttiği sembolle 360 derece videoları filtreleme seçeneğini sunuyor. Ancak Android için sistem bazlı bir geliştirme söz konusu ve her cihaz için henüz uyumlu olmayabilir. Google Play Store üzerinden güncelleme yaparak yeniden başlatmanız cihazınız için uygunsa eklenmesi için yeterli olacaktır.

WhatsApp, YouTube Videolarını İzleme Özelliğini Beta Kullanıcılarına Sundu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here