YouTube kullanıcılarının daha iyi bir deneyim yaşaması için önizleme özelliğini test etmeye başladı. Artık videoları açmadan görebileceksiniz.

Tüm dünyada en fazla kullanılan ve oldukça fazla giriş sayısına sahip video sitesi olan YouTube yenilikler ile kullanıcılarına daha iyi bir deneyim yaşaması adına güncellemeleri eksik etmiyor. Yeni gelecek özellik için çalışmalar halen devam ediliyor. Gelen bilgilere göre yeni gelecek olan önizleme özelliği şuan test edildiği belirtildi.

youtube_ana_gorsel-1

Video Açılmadan  Önce Önizleme Yapılacak

Yeni gelecek olan özellik ile kullanıcılar artık videoları açmadan görüntüleme imkanına sahip olacak. Bu şekilde arama sonuçlarında her videoyu açmak yerine önizleme sayesinde kısa sürede istenilen video bulunabilecek. Geçen yılın başından beridir daha fazla söylentiler arasında yer alan önizleme özelliği yönetim ekibince yukarı taşındıktan sonra sisteme ekleneceğine karar verildi.

YouTube üzerinden yaptığınız arama sonuçları veya direk ana sayfa’da bulunan videoların açılmadan incelenmesi mümkün. Videoların üstüne farenizi götürdüğünüzde tıklamadan önce önizleme otomatik bir şekilde gerçekleşecek. Şuan için test aşamasında olan özellik resmi olarak kullanılabilmesi için en az 2-3 ay kadar beklememiz gerektiğini düşünüyoruz.

Önizleme özelliğinin geleceği hakkında bilgilerin gündeme gelmesi bir çok kullanıcının olumlu bir şekilde yorum yapmasına ve merakla beklenilen bir özellik olduğunu gösterdi. Bu özelliğin gelmesi ile bir çok kullanıcı anında bu özelliği kullanacağından eminiz. Bakalım YouTube ne zaman bu özelliği resmi olarak getirecek. Şuan için bir tarih söz konusu değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here