MirrorMirror

Purdue Üniversitesi öğrencileri tarafından geliştirilen akıllı ayna MirrorMirror sayesinde tüm sosyal medya hesaplarınızı kontrol edip, e-postalarınızı okuyabilirsiniz. İkea ile Samsung’un el ele verip anlaşma imzalamasından sonra akıllı ev aletlerinin popülaritesi bir hayli artmıştı. Şimdilerde akıllı ev ve artırılmış gerçeklik projesi sayesinde meydana gelen akıllı ayna MirrorMirror, kullanıcıların internet yaşantısını bambaşka bir boyuta çekiyor.

Purdue Üniversitesi öğrencileri tarafından tasarımı yapılan akıllı ayna MirrorMirror ayrıca yüz tanıma teknolojisi ile de süslenmiş. Ayna bu özelliği sayesinde kullanıcının yüzünü algıladığı durumda kişinin tüm sosyal ağ hesaplarına giriş yapmasını sağlıyor buna e-posta da dahil. Ek olarak tarih, saat, hava durumu gibi akıllı telefonlarda bulunan birçok özellik akıllı aynaya da entegre edilmiş. Aynanın bir diğer özelliği ise açık kaynak kodlu olması. Yani bu demek oluyor ki kullanıcılar diledikleri takdirde MirrorMirror’u geliştirebilir ve istedikleri özellikleri yükleyebilirler.
Bu sayede aynanın daha işlevli bir hal alması sağlanmak istemiş. MirrorMirror’a benzeyen bir başka proje ise Nick Nothom tarafından hayata geçirilmişti.

Dokunmatik Ekranlı Akıllı Ayna Yapan Mühendis

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here