Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Zoom Uygulaması, Facebook, Amazon ve Google'a Geliyor!

Zoom Uygulaması, Facebook, Amazon ve Google’a Geliyor!

Evde iş yapmanın kolay bir yolu daha! Zoom, Facebook Portal, Amazon Echo Show ve Google Nest Hub Max'te yer alacak...

-

Video konferans devi Zoom, Zoom for Home girişimini genişletmek istediğinden, yakında yaygın olarak kullanılan çeşitli akıllı ekranlarda sunulacak.

Kullanıcılar yakın bir düğmeye basarak veya seslerini kullanarak Amazon Echo Show, Facebook Portal ve Google Nest Hub Max’teki toplantılara katılabilecekler. İşinizi ev kurulumundan yükseltmenin birçok yolu olsa da, zaten sahip olduğunuz bir cihazı kullanarak bunu yapabilmek daha da iyi olacak.

Zoom’un baş ürün sorumlusu Oded Gal, bir basın açıklamasında firmanın video konferans hizmetini akıllı ekranlara getirme kararı hakkında daha fazla bilgi sağladı ve şunları söyledi:

  • Evden çalışmak için en iyi iş web kameralarının bir listesini hazırladık
  • En iyi taşınabilir monitörlerden biriyle ev ofisinizi genişletebilmenizi sağlıyoruz
  • En güvenli yönlendiricilerden biriyle ağınızın güvenliğini yükseltebileceksiniz

“Zoom’u bu popüler cihazlara getirmekten heyecan duyuyoruz. İnsanların hem profesyonel hem de kişisel olarak video iletişim ihtiyaçları için kullanımı kolay ekranlar aradıkları, her zamankinden daha fazla. “

Uygulamadan Akıllı Ekranlara

Akıllı ekranlara Zoom ekleyerek, kullanıcılar meslektaşları, aileleri ve arkadaşları ile daha kolay bağlantı kurabilecek ve bu da hem üretkenliklerini hem de uzaktan çalışırken ilişkilerini geliştirmeye yardımcı olacak.

Zoom, Eylül ayından itibaren Facebook’un Portal Mini, Portal ve Portal Plus’ında satışa sunulacak ve gelecekte şirketin Portal TV desteğiyle birlikte de kullanılabilecek.

Bilmeyenler için, Portal’ın Akıllı Kamera teknolojisi, kullanıcıları otomatik olarak çerçevede tutuyor ve daha sürükleyici video görüşmeleri için kamera kontrollerini basitleştiriyor.

Zoom bu yılın ilerleyen günlerinde Amazon Echo Show cihazlarına gelecek ve kullanıcılar sadece “Alexa, Zoom toplantıma katıl” diyerek görüntülü toplantılara katılabilecekler.

Bir kullanıcı takvimini Alexa uygulamasına bağladıysa, Alexa, kullanıcıların toplantı kimliklerini veya parolalarını bilmelerine gerek kalmadan programlanmış toplantıları tamamen otomatik olarak başlatabilecek.

Yıl sonunda Zoom, Google Nest Hub Max dahil olmak üzere Google Asistan özellikli akıllı ekranlara da ulaşacak. Hizmet, hem Google Takvim hem de Google Asistan ile tam olarak entegre edilecek ve kullanıcıların “Hey Google, bir sonraki toplantıma katıl” gibi komutları kullanarak toplantılara katılmasına olanak tanıyacak.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Huawei

Instagram Silinen Mesajları Yeniden Gösteriyor

Ünlü sosyal medya uygulaması Instagram, bugün ilginç bir sorunla gündemde. Forumlarda kullanıcıların ardı arkasına yaptığı paylaşımlarla ortaya çıkan sorunda Instagram silinen mesajları...

Huawei, Bilgisayar ve Monitör Pazarlarına Girmek İstiyor

Belki de ABD yasağı, belki de Xiaomi'nin PC monitör pazarındaki baskısı. Her iki durumda da güvenilir bir kaynak, Huawei'nin söz konusu pazara...

Huawei’den Lazerli Kablosuz Şarj Aleti Geliyor!

Kablosuz şarj, uzun zamandır geleceğin akıllı telefon teknolojisi olarak müjdelendi ve telefonların kablosuz bir şarj pedi üzerine yerleştirilmesine veya bir kablo takılmasına...

Apple iPhone 12 Serisinin Model İsimleri Sızdırıldı!

Apple iPhone 12 serisi çok yakında piyasaya sürülecek. Telefon serisiyle ilgili detaylar gün geçtikçe ortaya çıkmaya devam ediyor. Son gelişmeye göre, "L0vetodream"...

Samsung Galaxy S21 Ultra, 5000 mAh Batarya İle Gelecek!

Samsung, yeni amiral gemisi olan Galaxy S20 ve Galaxy Note20 serisini çoktan piyasaya sürdü. Şimdi ise, gelecek yıl çıkacak olan yeni nesil...