Ana Sayfa Teknoloji Haberleri ZTE 5G Teknolojisi 2018 İkinci Yarısında Ticari Kullanıma Hazır!

ZTE 5G Teknolojisi 2018 İkinci Yarısında Ticari Kullanıma Hazır!

5G destekli ilk akıllı telefonu üretme yarışı hız kesmeden devam ediyor...

-

5G teknolojisinin benimsenmesi için yarış hala devam ediyor. Çinli şirketler 5G ağını ilk kez ortaya koydular. Çinli teknoloji şirketi ZTE ise sürekli olarak 5G altyapısını gerçekleştirecek ilk markalardan biri olma isteğini sürekli dile getirdi.

20 Temmuz’da şirket Çin’in üçüncü aşamalı ulusal haberleşme testinde kapalı 3,5 gigahertz çekirdek ve beşinci nesil kablosuz ağ teknolojisinin testlerini başarıyla tamamladığını açıkladı.

ZTE 5G Teknolojisi 2018 İkinci Yarısında Ticari Kullanıma Hazır!

5G testleri Çin’in sanayi ve bilgi teknolojisi bakanlığı tarafından yürütülen bir tanıtım grubu tarafından toplu olarak yürütülür. Şirketin WeChat hesabıyla yaptığı açıklamasına göre üçüncü aşama; teknolojinin ticari hale gelmesinden önceki son aşama olacaktır.

Bu amaçla ZTE bu yılın ikinci yarısı için deneme çalışması yapılan 5G teknolojisi ile ticarete başlamayı planlıyor. Bu da önümüzdeki yıl yapacağı kapsamlı ticari operasyon için bir başlangıç olacaktır.

Çin’in dört bir yanındaki toplam baz istasyonu sayısının 10.000’i aşması ve böylece telekomünikasyon sektörü zinciri boyunca işletmelere fayda sağlaması bekleniyor. 5G teknolojisi 4G’den devralınacak ve sadece telekomünikasyon değil aynı zamanda sağlık hizmetleri, otomobil endüstrisi ve diğer birçok sektörde yeni fırsatlar sunacak.

5G teknolojisinin mevcut 4G teknolojisinden 100 kat daha hızlı olduğu söyleniyor.

25,744BeğenenlerBeğen
57,609TakipçilerTakip Et
987,000AboneAbone Ol

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here