ZTE Patent Görselleri ile Şaşırttı

ZTE yeni patent görselleriyle karşımıza çıktı. ZTE yeni akıllı telefonlarında nasıl bir tasarıma yer verecek? Yeni akıllı telefonlar için tüm bilinenler ve son patent görselleri.

0
31

Çinli akıllı telefon üreticileri arasında yer alan ZTE, son yıllarda yükseliş yakalayan markalardan biri olarak biliniyor. Özellikle Huawei’nin durumu düşünülecek olursa, Çin’in iddialı markalarından biri konumuna geçen ZTE, şu sıralar aldığı yeni patent ile gündemde.

ZTE Ekranda Çift Kamerayla Geliyor

Markanın yeni patent görsellerine baktığımız zaman çok iddialı bir akıllı telefon modeli için hazırlıkların yapıldığını görüyoruz.

Öyle ki görsellerde yeni seri akıllı telefonların ekranda kamera sistemine sahip olacağı vurgulanıyor. Ekranda herhangi bir çentik alanının bulunmadığı ya da ekranda herhangi bir çerçeve alanının bulunmadığını göreceğiz.

Bunun yerine yeni akıllı telefonların doğrudan ekrana gömülü kamera sistemine sahip olduğunu göreceğiz. Ekranın tam olarak orta kısmında konumlandırıldığını gördüğümüz çift kamera ile gelecek olan akıllı telefon, muhtemelen bu çift ön kameraya özel bazı teknolojilere de yer verecek.

Değerlendirme yaptığımız zaman, ekrana gömülü olarak kullanılacak kamera sisteminin oldukça önemli bir artısı var. Axon 10 Pro modellerinde de kullanıldığını gördüğümüz bu sistem, çerçevesiz ekranların sunulmasını sağlayacak.

ZTE

Çerçevesiz ekranların artısı da yine tartışılmaz düzeyde. Tasarım açısından çok daha şık akıllı telefonların sunulmasının sağlanması dışında, daha ince akıllı telefonlarda sunulmuş oluyor.

ZTE tarafından alınan patent görsellerinde dikkat çeken son detayın da arka kapak kısmı olduğunu belirtelim. Henüz hangi akıllı telefona ait olduğu bilinmeyen bu görsellerde, çift arka kamera kullanılmış olduğu görülüyor.

Üst üste sıralı olan çift arka kamerayla beraber telefonların toplamda 4 kamera sunduğunu görmek mümkün olacak. Yeni akıllı telefonların amiral gemisi serisi olmayacağını da belirtelim.

Beklenti bu serilerin orta segment modeller olacağı yönünde. Daha önce tanıtımı yapılan amiral gemisi serisi akıllı telefonlara önemli bir alternatif sunulmuş olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here